K divadlu jsem si našel cestu v roce 2008, kdy mě Toy_Box přizvala ke spolupráci na site-specific představení Projekt Bouře  na půdě holešovického Crossu. Společně jsme na tomtéž místě realizovali adaptaci Elliotovy Pustiny a ve spolupráci s režisérkou Lucií Málkovou horror Mlčenlivá. Následujících několik let jsem se věnoval především tvorbě scénické hudby, např. k představení Svatá země (r. L. Málková), Terminus (r. M.Schlegelová), Chladnější vrstvy vzduchu (r. V. Čermáková), Sofiin svět (r. L. Málková), Scratch! (r. V Čermáková), Den Opričnika (r. I.K.Kubák), Je to tu (r. V. Čermáková), Evropa (r. V Čermáková), Jasno, Lepo, Podstín, Zhyna (r. V Čermáková), Soma (r. Martin Talaga),  Pokoj (Collective Momentum) a dalším.

V letech 2014 a 2015 jsme spolou se Spokem vytvořili dvě autorská představení, Walden a Holony.

V roce 2014 jsme společně se Spokem s minimálními náklady vytvořili částečně autobiografický snový site-specific projekt na půdě holešovického Cross Clubu, na motivy díla H. D. Thoreaua. Behem dvou let se odehrálo bezmála 50 repríz půlhodinového představení, složeného z živé interakce s diváky a videozáznamů doplněných o audio fragmenty z četby v podání Ladislava Mrkvičky.

Recenze: Pavel Klusák, Lidové noviny, 20. 6. 2014

U příležitosti derniéry jsme představení značně předělali a doplnili o video epilog:

Na Walden jsme se Spokem navázali představením Holony, ve kterém herečka a tanečnice Bora Debnárová obklopená trojitou projekcí vypráví příběh dívky Gaii, inspirovaný dílem evoluční bioložky Elisabeth Sahtouris, pojednávajícím o vztahu mezi lidmi, Zemí a mikroorganismy.

O R Á K U L U M

Zatím nerealizovaným zůstává projekt Orákulum, multimediální tarotový labyrint a věštírna pro jednoho diváka, na jehož vzniku se měli podílet například fotografka TEJ, fotograf Ben Murhaaya, výtvarník Jan Dřevíkovský, autorka kostýmů Linda Mikolášková a další.

test